Biuro Podróży Busmarket header
wyszukiwarka MerlinX www.busmarket.turystyka.pl
Wyszukiwarka SART
Symbol oferty
   
wyszukiwarki
dojazd własny:
wakacje dojazd własny Novasol
wakacje dojazd własny Casamundo
wakacje dojazd własny oferty niemieckich organizatorów
wakacje dojazd własny Interhome
wakacje dojazd własny Booking.com
Logowanie dla agentów
Facebook strona Biura Podróży Busmarket
 
Czarnogóra Św. Stefan Czarnogóra Czarnogóra Kotor

CZARNOGÓRA-MONTENEGROCzarnogóra leży w Europie Południowej na Wybrzeżu Morza Adriatyckiego. Graniczy z Serbią, Kosowem, Chorwacją, Bośnią i Hercegowiną oraz Albanią. Rocznie aż przez 240 dni świeci tu słońce, a sezon kąpieli w morzu trwa aż 180 dni. Lipiec i sierpień to szczyt sezonu. Pozostałe miesiące idealnie nadają się na zwiedzanie. Czarnogóra to bardzo młode państwo. Powstało 3 czerwca 2006 roku po odłączeniu się od Serbii. Jest bardzo atrakcyjnym, a przede wszystkim nie do końca odkrytym regionem, gdzie turystyka nie rozwinęła się jeszcze w pełni. Powierzchnia Czarnogóry jest niewielka, można ją porównać do wielkości województwa podkarpackiego. Kraj może się poszczycić całym mnóstwem zabytków, z których wiele znalazło są na Liście Światowego Dziedzictwa Kultury i Przyrody UNESCO.

TIVAT - nadmorskie miasto położone na południowym zachodzie Czarnogóry w Zatoce Kotorskiej, słynące z portu z zabytkowymi okrętami oraz lotniska na półwyspie otoczonym morzem i górami. Tivat to także kurort z hotelami, piaszczystymi plażami oraz krystalicznie czystą wodą. Malownicza, nowoczesna miejscowość, oferująca turystom doskonałe warunki wypoczynku. Charakteryzuje się urozmaiconym, skalistym wybrzeżem, łagodnym, śródziemnomorskim klimatem i bogatą śródziemnomorską roślinnością. Miasto swoimi walorami przyciąga co roku wielu turystów. Amatorzy zwiedzania i rozrywki z pewnością znajdą tu coś dla siebie. W pobliżu znajduje się m.in. Kotor, Prčanj i Perast.

BUDVA - jedno z najstarszych i najpiękniejszych miast adriatyckich, liczy sobie ponad 2500 lat. Cechą charakterystyczną Budvy, podobnie jak i całej Czarnogóry jest dziedzictwo różnych kultur i współczesna wielokulturowość. Pozostałości starożytnych budowli, średniowieczna zabudowa, prawosławne świątynie, architektura w stylu śródziemnomorskim, weneckim oraz wspaniała mediteranska roślinność to wizytówka miasta. Stare Miasto jest wyjątkowo ciekawą atrakcją turystyczną, zabytkiem historycznym i kulturowym. Budva jest również centrum kulturalnym - wymagającym turystom oferuje rozrywkę na wysokim poziomie. W miesiącach letnich odbywa się tu festiwal teatralny Grad Teatra Budva oraz Festiwal Piosenki Śródziemnomorskiej. W Budvie (w dzielnicy Bečići) znajduje się słynne już Casino Royale znane z filmu o agencie Jamesie Bondzie.br>

ULCINJ - miasto jest wspaniałym miejscem do spędzenia wakacji. Pod nazwą Olcinium był znany 2000 lat temu. Jest typową miejscowością o charakterze orientalnym ponieważ przez wieki spotykały się tu kultury Wschodu i Zachodu, Ludność Ulcinja wyznaje trzy religie: katolicką, prawosławną i islam. W samym mieście jak i w okolicach roślinność jest typowo śródziemnomorska. Nad miastem góruje piękne, stare miasto pełne zabytków, romantycznych restauracji, tawern i zaułków. Nocą jest pięknie oświetlone, a rozciągający się widok na miasto, morze i Małą plażę jest wspaniały. W Ulcinj są dwie główne plaże. Mała plaża, która jest plażą miejską, znajdującą się w samym centrum oraz Velika plaża, 13 kilometrowa piaszczysta plaża. Jest ona w części zagospodarowana, znajdziemy tam toalety, szatnie, słomiane parasole wraz z leżakami oraz stanowiska ratowników. Są także boiska do siatkówki i piłki nożnej oraz bary, które wieczorami często organizują beach party. Jeżeli ktoś woli ciszę i spokój to bez problemu znajdzie też swoje miejsce z dala od zagospodarowanej części Velikej plaży. Morze na całej długości plaży jest bardzo płytkie, więc wyjazd z dziećmi na piaszczystą plażę jest bardzo dobrym pomysłem. Ciekawostką jest wyspa Ada Bojana utworzona w delcie rzeki, która stanowi gratkę dla wszystkich lubiących owoce morza. Dla miłośników sportów wodnych, windsurfingu, kitesurfingu na wyspie znajduje się wypożyczalnia sprzętu oraz szkoła windsurfingu. Znajdująca się na wyspie 3 kilometrowa piaszczysta plaża ma oznaczenie FKK czyli jest plażą dla nudystów.INFORMACJE PRAKTYCZNEWybierając się w podróż do CZARNOGÓRY należy posiadać ważny paszport/dowód osobisty

Psy, koty i zwierzęta domowe podróżujące do Czarnogóry muszą posiadać ważne szczepienia.

Podróżujący samochodem potrzebują prawo jazdy, dowód rejestracyjny pojazdu i dowód ubezpieczenia samochodu. Obowiązkowe jest wykupienie ubezpieczenia komunikacyjnego tzw. “zielonej karty”. Zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy, należy jeździć z włączonymi światłami mijania. Kamizelka odblaskowa jest obowiązkowym wyposażeniem samochodu.

W lipcu i sierpniu jest największy upał i najwięcej turystów.

W czerwcu i we wrześniu temperatury są nieco niższe. Wyjazd na przełomie maja i czerwca lub w październiku pozwoli cieszyć się w pełni z uroków lata, bowiem słońce nie jest już tak dokuczliwe.

Walutą kraju jest Euro

1 Euro = 4,2 zł

 
Biuro Rachunkowe Advizor
usługi finansowe dla osób
prywatnych i firm
w centrum Katowic !
 a
hit dnia super oferta
Jarmark świąteczny Praga
25.11, 2.12, 9.12, 16.12
cena od 97 PLN

break
gorące oferty !
break
□ last minute samolotem
break
□ last minute autokarem

break
super oferty w Polsce
sezon 2017 i 2018
break
□ kalendarz wyjazdów !
  wczasy autokarem
  sezon 2017 i 2018
break
□ wczasy z dojazdem
  autokarem sezon 2018
  także dla Seniora:)
break
□ najlepsze wczasy w Polsce
  dojazd własny
break
□ wczasy dla Seniora
  dojazd własny 2017 i 2018
break
□ wczasy rodzinne
  pakietowe ceny ! 
break
□ wczasy dla opiekuna
  z dzieckiem/dziećmi
break
□ weekendowe pobyty
  w super cenach
break
□ krajowe wycieczki
  objazdowe autokarem

break
jesień i zima 2017/18
- zaczynamy !
break
□ Andrzejki w Polsce
  - autokarem, dojazd własny
break
□ Jarmarki bożonarodzeniowe
  - w Polsce i zagranicą
break
□ Boże Narodzenie w Polsce
  - dojazd autokarem
break
□ Boże Narodzenie w Polsce
  - dojazd własny
break
□ Święta + Sylwester
  - w Polsce autokarem
  i dojazd własny
  długie turnusy !
break
□ Sylwester 2017 w Polsce
  - dojazd autokarem
break
□ Sylwester 2017 w Polsce
  - dojazd własny
 
do góry